Termíny pro závěrečnou zkoušku:
Závěrečný písemný test
Závěrečný písemný test proběhne formou online testu.
Test se skládá z obrazové a textové části. Na obrázcích jsou šipkou označeny anatomické útvary, které student musí správně pojmenovat úplným latinským nebo českým názvem (podle zadání). V textové části se většinou prověřují znalosti, které se nedají znázornit graficky, např. funkce nebo inervace svalu, klasifikace některých anatomických struktur. V testu mohou být i otázky s nabídkou čtyř odpovědí, z nichž pouze jedna je správná. Základní znalosti o funkci a stavbě jednotlivých orgánů prokazují studenti jednoduchými odpověďmi na otázky typu: „vyjmenujte části tenkého střeva“ nebo „jaké pohyby můžeme provést v loketním kloubu“.
Hodnocení
Výsledky zkoušky jsou klasifikovány známkami „výborně“ (1), „velmi dobře“ (2), „dobře“ (3), „neprospěl/a“ (4); úspěšným absolvováním zkoušky se rozumí získání klasifikace „výborně“, „velmi dobře“ nebo „dobře“. Celkový možný počet dosažených bodů je 40.
Aby student dostal známku „dobře“, musí zodpovědět nejméně 70 % otázek správně, tedy obdržet 28 bodů. Pro hodnocení „velmi dobře“ musí student zodpovědět správně více než 80 % otázek (32 bodů), pro hodnocení „výborně“ musí zodpovědět správně více než 90 % otázek (36 bodů).
Pokusy a termíny
Student může konat zkoušku ze zapsaného předmětu nejvýše třikrát, tj. má právo na dva opravné termíny; mimořádný opravný termín se nepřipouští (viz čl. 8 odst. 14 Studijního a zkušebního řádu UK). Všechny testy použité v jednotlivých termínech budou na stejné úrovni obtížnosti.
Nedostaví-li se student na zkoušku, na kterou je přihláčen, bez řádné omluvy, není klasifikován a termín zkoušky propadá (viz čl. 8 odst. 14 Studijního a zkušebního řádu UK).