Efektivní studium anatomie – knihy, ebooky, aplikace

Tags

Anatomie, ač je ženského rodu, má svůj půvab i logiku,“ zaznělo v kultovním českém filmu z medicínského prostředí Jak básníci přicházejí o iluze. I když je anatomie stará jako lidstvo samo, její půvab je nesmrtelný a logika pořád zachována. Díky těmto vlastnostem patří anatomie mezi oblíbené obory a studenti se na její učení těší již dávno před zahájením studia. Množství termínů a informací však často bere studentům úsměv z tváře a zapomínání učiva (již z minulého týdne) vyvolává silný a neodbytný pocit beznaděje. Myslíme si, že existuje možnost, jak zefektivnit studium anatomie, protože víme, že problém netkví jenom v množství informací, ale zejména v nedokonalém způsobu jejich předávání. Proto jsme se v Memorix týmu, v čele s prof. Davidem Kachlíkem a MUDr. Radovanem Hudákem, rozhodli vytvořit několik následujících nástrojů pro rychlejší a efektivnější studium.

Memorix anatomie a Memorix histologie – knihy a ebooky

Knihy, které shrnují vše podstatné z anatomie a histologie v přehledné formě s tisíci obrázků a schémat. Memorixy si můžete zakoupit online z nakladatelství Triton nebo se speciální slevou pro studenty 2. LF UK přímo od hlavních autorů na sekretariátu kliniky (C 318). Chcete-li mít ebook vždy sebou v tabletu nebo mobilu můžete jej získat z webu www.memorix.cz. Pokud si chcete ebooky nejdříve vyzkoušet, tak si stáhněte kapitoly Obecná anatomieKostra zcela zdarma.

Anatomický slovník

Chcete-li pochopit rozdíl mezi slovy tuberculum a tuberositas, nebo coracoideus a conoideum není nic lepšího, než si termíny přeložit do češtiny. Vyzkoušejte aktuální verzi slovníku, která obsahuje všechny anatomické termíny uspořádané abecedně a podle kapitol v latině, angličtině, češtině a slovenštině. Vyhledat termín v slovníku.

Memorix Anatomy QUIZ a Memorix Histology QUIZ – mobilní aplikace

Anatomii se stačí jednou naučit, ale pak je potřeba si ji celý život opakovat. Je proto užitečné vytvořit si systém, který učení a opakování zrychlí a zefektivní. My jsme pro vás vytvořili mobilní aplikace, které pomocí tisíců otázek prověří vaše znalosti kdekoliv a kdykoliv. První dvě kapitoly jsou taktéž zdarma, takže neváhejte a stahujte zdarma už dnes. Premium verze vás pak vyjde jenom na pár set korun, které se vám velmi rychle vrátí v podobě zvládnutých průběžných testů.
Android: Memorix Anatomy QUIZ, Memorix Histology QUIZ
iOS: Memorix Anatomy QUIZ, Memorix Histology QUIZ

Anatom.cz – online aplikace

Procvičování anatomie člověka na míru Vašim znalostem. Inovativní softwarový modely se na základě předchozích  odpovědí snaží vybrat následující otázku adekvátní obtížnosti. Začni procvičovat teď.

ANATOMYKA – nejpropracovanější 3D anatomický atlas na světě

Téměř vše, co najdete v Memorixu napsaného si můžete v mobilní aplikaci Anatomyka zobrazit 3D. Stáhnětě si SKELETON zcela zdarma, nebo aktivujte předplatné ANATOMYKA se všemi systémy.
Android: Anatomyka SkeletonAnatomyka
iOS: SkeletonAnatomyka